kangoo 1.2 16v, 2004r. upalony sterownik- zamiana

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

kangoo 1.2 16v, 2004r. upalony sterownik- zamiana

Postprzez jasju środa, 11 stycznia 2017, 14:21

Witam, jestem posiadaczem kangoo 1.2 16v, 2004r. Mam upalony sterownik, czy jeśli bym przełożył sterownik o numerze IAW5NR2.K5 na IAW5nr2.KI2 to będzie to chodzić?? (zamieniłbym też stacyjkę z immo i kluczyk) Tyle że ten drugi jest z roku 2001 i lekko się różni jak widać numerem?
jasju
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 11 stycznia 2017, 14:13

Re: kangoo 1.2 16v, 2004r. upalony sterownik- zamiana

Postprzez edpawel środa, 11 stycznia 2017, 18:38

Witam , w czym dokładnie masz problem (co jest upalone) , moze chodzi o wypalone piny? (takie jak na fotce?)
https://zapodaj.net/d7a4a694cc976.jpg.html
Jwśli tak to miałem u siebie wypalone dwa piny , zrobił mi to znajomy elektronik/elektryk samochodowy , koszt tego był 100zł , takze jezeli to to samo lub cos podobnego to radzil bym wpierw udac sie do takiego specjalisty , to bedzie jedna z najtanszych i najmniej klopotliwych operacji. 8-)
Jeśli chodzi o numery komuterów to radził bym szukac dokładnie z tym samym numerem , napewno któraś z tych cyfr może sie róznic w zalezności od serji i wypustu komputera , ale radził bym juz szukac tego własciwego komputera , bo tylko specjaliści wiedza co i jak.
Jesli chodzi o stacyjke w razie innego komputera(inne immo) to może zostać stara stacyjka , sam czujnik immo sie zsuwa z stacyjki a grot w orginalnym kluczyku powinien byc podmieniany, a chodzi tylko o odpowiedni odczyt kodu immo.
Jesli chodzi o komputer sam nie wiem jak to dokladnie jest , bo tez brałem pod uwage podmienianie sterownika/komputera ale własnie niewiem jak z tym immo jest dokladnie , mechanik mi mówił ,że trzeba by przelutowaywac kostke immo ze starego komputera ale , ponoć w nowszych autach mozna to zrobic przez skopiowanie danych , sam niewiem jak to jest , niejestem dokładnie w temacie.z taka operacja podmniany komputera główny problem to jest immo , można go tez wyrzucic to raczej do specjalisty pasowalo by sie udać :)
skoczek 02r. 1.9 DTI 80km (KC0U)
KOD SILNIKA: F9Q 780 (sprzedany 12.11.2018) daleko nie poszedł... 7.5 roku jazdy XD szkoda było sprzedac ( 340kkm nalatane , jezdził bym dalej bo silniczek jak dzwon , ale buda i elektryka to szkoda gadać...
VW lt 35 2.5 TDI 109km 02r blaszak :P
Vw t5 2.0 CR 102 km 2011r
audi a4 b6 1.6 benzynka 02r...
Avatar użytkownika
edpawel
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 187
Dołączył(a): poniedziałek, 25 czerwca 2012, 18:58
Lokalizacja: Lubelskie / Zamość

Re: kangoo 1.2 16v, 2004r. upalony sterownik- zamiana

Postprzez edpawel środa, 11 stycznia 2017, 19:19

Jest jeszcze taki maly myk , który możesz zrobic sam , Ja mam orginalny kluczyk z immo zchowany pod deska wraz z czujką immo(czujka immo zsuwa sie ze stacyjki), szczepiłem to tetrytka , jeśli chodzi o odczyt to niema żadnych problemów, mam tak w lteku juz 1.5 roku a w kangoo od tego lata.(wymiana stacyjek , zuzycie/awarja itp...)
Jeśli masz komputer , lub możesz go na chwile pozyczyc , no chyba ,ze to z netu(alegro) to lipa , no ale jesli masz komputer i kluczyk do tego komputera , chodzi mi o odpowiedni kluczyk z immo to mozesz włozyc kluczyk w czujke a komputery równiez podmienic to jest szansa , że auto odpali., mam andzieje ,że zrozumiałes bo troche chyba słąbo opisuje :D pozdro :twisted:
skoczek 02r. 1.9 DTI 80km (KC0U)
KOD SILNIKA: F9Q 780 (sprzedany 12.11.2018) daleko nie poszedł... 7.5 roku jazdy XD szkoda było sprzedac ( 340kkm nalatane , jezdził bym dalej bo silniczek jak dzwon , ale buda i elektryka to szkoda gadać...
VW lt 35 2.5 TDI 109km 02r blaszak :P
Vw t5 2.0 CR 102 km 2011r
audi a4 b6 1.6 benzynka 02r...
Avatar użytkownika
edpawel
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 187
Dołączył(a): poniedziałek, 25 czerwca 2012, 18:58
Lokalizacja: Lubelskie / Zamość


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości