przekażnik w tylnym lewym błotniku

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

przekażnik w tylnym lewym błotniku

Postprzez arci piątek, 12 listopada 2004, 14:58

witam czy wie ktoś może do czego służy przekażnik w tylnym błotniku w przedziale na głośnik>??
Avatar użytkownika
arci
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 67
Dołączył(a): wtorek, 10 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez _ONE_ piątek, 12 listopada 2004, 21:34

To jest moduł GCartiera... to taka firma, która uwielbia utrudniać nam życie :evil: Moduł ten (10 pinowy) steruje siłownikami (o ile pamiętam są 2) zamka lewych drzwi bocznych. Działa to tak, że w korku wlewu paliwa jest magnes, który normalnie styka się z czujnikiem w kołnierzu wlewu.
Jeżeli wyciągniesz korek to automatycznie zostanią zablokowane lewe drzwi, aby chronić pistolet dystrybutora przed uszkodzeniem drzwiami podczas tankowania.
A dlaczego firma ta utrudnia życie...? Moduł jest maksymalnie skomplikowany, przekaźnik da się naprawić/zastąpić, ale z procesorem to przesadzili. Ten moduł, nawalił mi któregoś dnia. Zaczął włączać i wyłączać siłowniki lewych drzwi... sam z siebie. Przez moment myślałem, że ktoś dobija mi się do drzwi podczas jazdy 8O Po jakimś czasie poszedł z dymem - nie udało mi się odtworzyć płytki modułu i moje drzwi można teraz zablokować tylko ręcznie od środka. W renault moduł kosztuje ok 400zł :lol: :lol: :lol: :D :) :) :cry: :cry: W GCR chcieli 100zł, ale uważam, że i tak zbyt dużo.
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sw poniedziałek, 15 listopada 2004, 09:50

Nie oglądałem tego z bliska, ale wydaje mi sie, ze jesliby ominąć blokadę ze strony korka wlewu paliwa to moznaby kabelki spiąć na krótko i centralny zamek powinien sobie z tym poradzic. Czy się mylę?
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez Gość poniedziałek, 15 listopada 2004, 09:59

Wydaje siê, ¿e tak mozna zrobiæ. Mam obiecany odpowiedni pdf z rospisk± po³±czeñ, ale nie mogê siê go doczekaæ... a bez opisu nie bêdê grzeba³.
Gość
 

Moduł G-CARTIER (?)

Postprzez Rafal_B niedziela, 5 grudnia 2004, 20:07

Czy jakies nowe szczegóły w temacie? Dzisiaj na BP w Śremie doznałem szoku widząc balet kołków blokady drzwi w moim aucie! Na razie (chyba) nic się nie zjarało, bo pilot nadal otwiera i zamyka drzwi, ale funkcja blokowania drzwi po wyjęciu korka wlewu paliwa poszła się... spacerować. Jak ew. dostać się do tego ustrojstwa i sprawdzić czy coś można jeszcze poprawić ew. potwierdzić zgon modułu... ? Mam nadzieję, że np. to tylko coś z czujnikiem (auto w nocy na mrozie pierwszy raz od jakiegoś czasu).
Rafał B.
Grand Scenic 1.9 dCi '04 (F) srebrny metalik
Twingo Liberty Easy '98 (D) turkusowy
Obrazek
Avatar użytkownika
Rafal_B
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 154
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2004, 00:00
Lokalizacja: Piaski k/Gostynia


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości